Data a informace

Sentou Yousei Yukikaze je adaptací válečné novely Chouhei KANBAYASHI z roku 1984, která je dodnes kultem mezi japonskými SF (Sci-fi) nadšenci. Studio GONZO za podpory Japonských vzdušných obranných sil (Japan Air Self-Defense Force – JASDF) vytvořilo dokonalé dílo s dokonalou animací a věrným zvukem plné dech beroucích akčních efektů!

Název: Sentou Yousei Yukikaze (??????) (Battle Fairy Yukikaze, Yukikaze, SYY, BFY)
Počet episod: 5
Žánr: Sci-Fi, Akční, Drama, Psychologický, Válečný
Režie: Masahiko Ohkura
Podle knižní předlohy: Chohei Kanbayashi
Produkce: GONZO (animace) Victor Entertainment (hudba, propagace) Bandai Visual (propagace, distribuce)
Rok vydání: 2002-2005 (ep1 25.08.2002, ep2 25.02.2003, ep3 22.08.2003, ep4 23.04.2004, ep5 26.08.2005)

Kompletní seznam tvůrců, od společností po jednotlivce podílející se na vzniku toho to anime naleznete na ww.animenewsnetwork.com.

Obsah

Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy na Zemi skrze hyper-prostorový tunel, který se objevil uprostřed Antarktidy před 33 lety, zaútočily bytostí zvané JAM. Pod vedením Organizace Spojených Národů (OSN) jsou vyslány jednotky, které mají za úkol čelit náporu JAM na planetě zvané Fairy, se kterou byla Země propojena právě vzniklým hyper-prostorovým tunelem.

Hlavním hrdinou celého příběhu je mladý pilot Rei Fukai, který vkládá veškerou svou důvěru ve svůj letou B-5O3 přezdívaný Yukikaze ? technicky vyspělý taktický stíhač vybavený systémem blízkým umělé inteligenci. Rei postupně odhaluje celou skutečnost a boj o Fairy se postupně mění v boj o holé přežití… .

Komentáře nejsou povoleny.