Postavy

Fukai Rei

Poručík a později nadporučík FAF, původem z Japonska, člen páté letky. Rei je velmi introvertní a uzavřený. Trauma z minulosti způsobilo, že se bojí ztráty blízkých lidí a proto nenavazuje žádné kontakty s ostatními lidmi na Fairy. Jeho jedinou láskou je speciální stroj páté letky zvaný ?Yukikaze? neboli ?Sněžný vítr?, který je ovšem udržován v přísném utajení před ostatními letkami. Reiovým asi jediným přítelem je jeho přímý nadřízený, major James Bukhar. Jediný, komu Rei ale vskutku věří, je Yukikaze.

V japonském znění: Masato Sakai


James „Jack“ Bukhar

Major FAF původem z Anglie zodpovědný za plánování bojových akcí, údržbu strojů, vývoj letadel, plánování letových akcí, briefing posádek etc. Jeho hlavní náplní je kancelářská práce a dohled nad tím, aby se všechny stroje vrátily bezpečně domů. S Reiem ho spojuje mnohem víc než jen práce a jejich přátelství se v průběhu děje vyvíjí. Jeho koníčkem je vyrábět bumerangy. James Bukhar je velice schopný člověk, který nezřídka přestupuje své pravomoci. Dá se říct, že je druhým člověkem ve velení celých SAF. Má smysl pro humor, což je asi jediné vysvětlení pro to, že se dobře snáší s Reiem.

V japonském znění: Jouji Nakata (znáte z Hellsing TV+OVA alias Alucard)


Lynn Jakson

Žurnalistka z USA, která se zabývá stále trvajícím vojenským konfliktem s JAM na Fairy. Proslavila se poté, co napsala knihu ?Vetřelci?, ve které popisuje konflikt s cizí entitou na cizí planetě. Kniha se okamžitě stala bestsellerem, autorka je však stále pouze jedna z mála, kteří si uvědomují problematiku táhlého válečného konfliktu na Fairy.

V japonském znění: Masako Ikeda


Rydia Coonely

Štábní generál FAF původem z USA. Založila celé SAF a také těmto jednotkách velí. Celé SAF odráží její nekompromisní přístup k věci. Z neznámého důvodu velmi pečlivě sleduje Reiovy činy v průběhu celého děje.

V japonském znění: Youko Asagami

Edit Foss

Kapitán FAF původem z USA. Poté, co dokončila školu a získala doktorát z psychiatrie, dala se do studia subjektů vystavených válečným traumatům. V jedné fázi děje pomáhá Reiovi se zotavením.

V japonském znění: Miho Yamada


Karl Gunow

Plukovník, vedoucí tým vyvíjející umělou inteligenci pro bezpilotní stroje FRX-99.

V japonském znění: Houchu Ohtsuka

Ansel Rombert

Plukovník FAF původem z Anglie. Původně pracoval v bance, na Fairy však našel využití pro svou bystrou mysl a analytické schopnosti.

V japonském znění: Takaya Hashi

Komentáře nejsou povoleny.